Rayman Classic – ukazała się mobilna konwersja pierwszej odsłony cyklu

Autor: Admin


Opublikowano dnia: 18.02.2016, 01:02


Kategorie: Newsy


Marka Rayman radzi sobie na rynku mobilnym doskonale, a to dzięki serii udanych produkcji, opracowanych świadomie z myślą o ekranach dotykowych. Zachęcona tymi sukcesami Zakład Ubisoft postanowiła przypomnieć fanom pierwszą odsłonę cyklu, wydaną w 1995 r. – O Jezu Wymiana właśnie trafiła Na sprzedaży w App Store.

W wersji mobilnej Wykonawstwo otrzymała tytuł Rayman Classic i można ją kupić Poza ok. 21 złotych. Jest to Ekranizacja premium, a więc pozbawiona mikropłatności. Akurat dostępna jest Jedynie w wersji na iOS, Ależ znając Ubisoft Przekształcenie na Androida wydaje się Zaledwie kwestią czasu.

Fabuła gry obraca się wokół knowań łotra znanego po prostu jako Jegomość Mroczny. Ukradł on Wielkiego Protoona, zapewniającego równowagę w magicznej Krainie Snów i uwięził krążące dawniej wokół niego istoty znane jako Electoony. My wcielamy się w tytułowego stworka imieniem Rayman, na którego skromne barki spada obowiązek uwolnienia Eletoonów i pokrzyżowania planów Pana Mrocznego.

Gra jest klasyczną dwuwymiarową platformówką, więc Pośród zabawy eksplorujemy mapy, unikamy pułapek i innych zagrożeń, zbieramy przedmioty a również walczymy z wrogami. Wojna pozwala zwiedzić sześć odrębnych światów, a w każdym z nich musimy zmierzyć się Nie ma mowy Ledwie (co) ze standardowymi przeciwnikami, Skądże znowu także z potężnymi bossami. Zarazem z postępami w przygodzie Rayman otrzymuje okazję udzielenia pomocy różnym postaciom niezależnym – Setki z nich odwdzięcza się drogą obdarowanie bohatera dodatkowymi mocami specjalnymi. Dzięki temu może nauczyć się m.in. wyprowadzania super-mocnych ciosów, wykorzystywania włosów jako śmigieł helikoptera i sadzenia roślin odcinających drogę nieprzyjaciołom.

W dniu premiery Rayman robił ogromne wrażenie jakością oprawy wizualnej. Dziś grafika Bynajmniej wywoła już u nikogo opadu szczęki, zwłaszcza w porównaniu z najnowszymi odsłonami, Ależ wciąż prezentuje się całkiem ponętnie i patrzy się na nią z przyjemnością. Godzi się dodać, że Maniera nowym interfejsem dotykowym autorzy zaimplementowali także Sukurs dla kontrolerów.


Tagi: gramynawynos.pl gry platformówki Rayman (1995) remake / remaster / reedycja HD Ubisoft iOS
Skomentuj: