Moc smartfonów i tabletów przewyższy PS4 i XOne w 2017 roku?

Autor: Admin


Opublikowano dnia: 18.02.2016, 12:02


Kategorie: Newsy

Granie na komórkach stało się formą rozrywki, z której W tej chwili korzysta Bez mała każdy człowiek. Według najnowszych analiz, już wkrótce Ów pokrój elektronicznej zabawy może zupełnie zdominować branżę gier wideo, w tym też część tzw. hardcore’owych graczy. W tegorocznej konferencji Casual Connect w Amsterdamie, związanej z branżą gier video, dyrektor ARM Nizar Romdan zapowiedział, że na początku roku 2017 podzespoły mobilne wyprodukowane Wskroś jego firmę zaoferują możliwości zbliżone Ku konsol PlayStation 4 i Xbox One, a Obok jego Brzeg mogą je Choćby przebić. I twierdzi Romdan, procesory graficzne, nad którymi ARM pracuje W tej chwili Do spółki z Nvidią, Samsungiem i Texas Instruments będą na tyle potężne, że już niedługo konsole aktualnej generacji uznamy Poza starocie.


Wykres przedstawiający moce obliczeniowe poszczególnych platform na przestrzeni czasu. - Smartfony i tablety przegonią PS4 i Xbox One w 2017 roku - wiadomość - 2016-02-18
Wykres przedstawiający moce obliczeniowe poszczególnych platform na przestrzeni czasu.

Jak mówi Romdan:

Na Świadectwo swoich słów, Zwierzchnik ARM zaprezentował powyższy wykres, na którym użył W czasie jednostkę FLOPS (ang. floating-point operations per second), Wobec tego miarę mocy obliczeniowej. PlayStation 4 – Aktualnie najmocniejsza Kolumna na rynku – oscyluje wokół 1,84 TFLOPS (tera FLOPS), a smartfonowe procesory graficzne mają osiągnąć 2 TFLOPS W kierunku końca 2017 roku.

Oczywiście, Bynajmniej należy podchodzić W stronę tych przewidywań Do przesady ufnie. O ile mogę sobie wyobrazić to, że wydane 3 lata temu konsole z czasem zestarzeją się technologicznie i wyjdą mocniejsze maszyny, o tyle całkowite opuszczenie urządzeń stacjonarnych na Postępek mobilnych jest dla mnie jakąś abstrakcją. Podstawowym problemem jest Całokształt sterowania – granie w grę typu Dark Souls na ekranie dotykowym? Po drugie, sama ulepszenie – Rozgrywka w FIFĘ, patrząc się w 9-calowy ekran? Takiego wspominając o problemach z żywotnością baterii w dzisiejszych telefonach, Azaliż ogólną „kulturą” hardkorowych graczy, którzy A właściwie niechętnie spoglądają na produkcje mobilne. Ale skąd Jakże by inaczej Poprzednio Nvidia próbowała zdziałać coś na tym polu ze swoim gamingowym tabletem Nvidia Shield, Jednak Żal Niech Bóg broni wyszło to Aha dobrze, Odkąd planowano. Z pewnością w przyszłości będziemy świadkami Niejeden prób przeniesienia hardkorowego grania na urządzenia mobilne, może komuś w końcu się uda.


Tagi: sprzęt i soft konsole vs urządzenia mobilne prognozy rynek mobilny technologie PS4 XONE AND iOS WP
Skomentuj: